Zachęcaj dziecko, aby myśleć o wszystkim, co może być prawdą o numerze (-ach). Trzecim krokiem jest obozować w 2 kolumny, kolumny prawdy.

– Jeśli dziecko nie ma jeszcze czytać ani pisać – to jest przykład na to, jak wykorzystać swoje ręce: Zasadniczo walidacji uczucia niepokoju o dziecko jest za pomocą lewej ręki jako „miejsce”, gdzie te uczucia są reprezentowane. Następnie prawą ręką oznacza „miejsce” dla sprawozdania, które są prawdziwe. Możesz pomóc, jeśli jest to potrzebne, ale zachęcamy, aby pozwolić im myśleć o wszystkich możliwych rzeczy, które są prawdziwe. Następnie zachęcenie ich tam biwakować! Będą one powrócić do myślenia kolumnie po lewej stronie w czasach, ale zachęcić ich, aby przejść do kolumny prawda za każdym razem!

– Przykład nr 1 – Jeśli dziecko boi się wracać do domu autobusem – kolumna prawdą byłoby odczytać tak: nie będzie pomocników w autobusie; trzeba będzie tag; kierowca posiada telefon; i tym podobne.

– Przykład nr 2 – Jeśli dziecko boi się chodzić do szkoły – słoje szklane kolumna Prawda będzie wyglądać mniej więcej tak: będziesz bezpieczny i OK; będziemy tęsknić; Twoim zadaniem jest, aby przejść do szkoły; będziesz sie dobrze bawić; nauczysz się; można spotkać nowych przyjaciół; Inne dzieci nie zabraknie ich rodziny, jak również, ale można wybrać się być OK.

– Ta metoda przewartościowania lub ćwiczenie jest również dobre dla depresji, gniewu i innych.

Zastrzeżenie: Te komentarze nie są substytutem dla profesjonalnych porad i nie mają na celu być wszystko, co może być potrzebne. Te komentarze są pomysły na celu zachęcić i pobudzić jeszcze inne pomysły, które mogą być pomocne w ogólnym znaczeniu dla danej sytuacji.

Dr Helen B. McIntosh, doradca i autor Book: Komunikaty dla siebie – pokonanie zniekształcony obraz siebie (Beacon Hill, 2009) książka: Eric Jose Dywan Peace (2006) w sprawie rozwiązania konfliktu http://www.peacerug.com http://www.helenmcintosh.com

Wpis zawdzięczamy