Zalety ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Każdy z nas może w sposób nieumyślny uszkodzić przedmioty należące do osób trzecich. Sąsiad w bloku może być pogryziony przez naszego psa, a nasze dziecko może uderzyć piłką przechodnia na ulicy. W takich sytuacjach możemy być zmuszeni do pokrycia kosztów związanych z nieprzyjemnym zdarzeniem. Można się przed tym zabezpieczyć, wykupując ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Dotyczy ono zarówno szkód osobowych, jak i rzeczowych.

Ochrona ubezpieczonego i osób bliskich

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zabezpiecza interesy nie tylko osoby ubezpieczonej, ale także jego najbliższych. Ochrona dotyczy wszystkich osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe, a także zwierząt domowych, w tym mało typowych gatunków gryzoni lub ptaków. Firma ubezpieczeniowa może pokryć straty wyrządzone zarówno przez członków rodziny, przez psa, kota, jak i przez dziecko albo zatrudnioną opiekunkę. Jest to więc produkt zabezpieczający nas podczas wielu codziennie wykonywanych czynności.

Rozszerzenia polisy OC w życiu prywatnym

Należy zwrócić uwagę, że ubezpieczyciele dostosowują ofertę do rosnących potrzeb klientów. W związku z tym możliwe jest rozszerzenie polisy o kolejne warianty, w tym obejmujące:

– krajowe i zagraniczne wyjazdy na urlop,

– posiadanie agresywnych ras psów,

– posiadanie koni w celach niekomercyjnych,

– uczestnictwo w polowaniach,

– posiadanie broni palnej,

– posiadanie pojazdów mechanicznych, które nie muszą mieć ubezpieczenia OC,

– posiadanie pojazdów pływających.

W niektórych firmach dodatkowe warianty mogą dotyczyć też osób wynajmujących mieszkania i ich najemców. Tego typu pakietowe polisy OC w życiu prywatnym są korzystne w przypadku częstej zmiany miejsca zamieszkania lub długotrwałego wynajmowania mieszkania, gdy umowa przewiduje wysokie kaucje zabezpieczające.

Niskie składki ubezpieczeniowe

Polisa OC w życiu prywatnym nie jest bardzo kosztowna. Różne produkty można porównać w kalkulatorach ubezpieczeń dostępnych w Internecie. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje sumy ubezpieczeń od 10 do nawet 200 tysięcy złotych. Roczna składka może wynieść około 150-250 złotych. Jest to kwota, na którą może sobie pozwolić każda osoba aktywna zawodowo. Należy zwrócić uwagę, aby wybierać polisy przy uwzględnieniu wartości cennych przedmiotów, jakie posiadamy w domu. Inaczej nie uzyskamy odszkodowania w wysokości odpowiadającej naszym potrzebom. Przy wyborze polisy warto też skonsultować się z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej, a także należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkach Ubezpieczenia.